O nas

Prowadzimy działalność usługową, handlową i serwisową w branży ogrzewnictwo i instalacje sanitarne. Wykonujemy kompleksowo instalacje grzewcze, gazowe, wodne i kanalizacyjne w budynkach jedno i wielorodzinnych oraz użyteczności publicznej

Doradzamy w jaki sposób i czym ogrzać dany obiekt aby sprostać Państwa wymaganiom i ograniczyć wydatki na eksploatację oraz inwestycję. Prawidłowy dobór urządzeń i systemów ogrzewania do obiektu ma wymierne znaczenie. Bywa, że źle dobrane urządzenia, nawet najlepszych firm, zwiększają koszta eksploatacji o 30%. Wyznajemy zasadę, że energia jest cenna i nie należy powierzać jej tak zwanym "fachowcom".

Modernizujemy stare instalacje i kotłownie w zgodzie z osiągnięciami techniki i możliwościami finansowymi naszych klientów. Dbamy, by każda złotówka wydana na przeróbki, zwróciła się w jak najkrótszym czasie.

Wprowadzamy na rynek nowe technologie. Proponujemy na przykład ogrzewanie ścienne, które eliminuje grzejniki dając nowe możliwości aranżacji wnętrz i oszczędza energię. Instalacje, kotły i wymienniki tracą z czasem dawną sprawność na skutek wytrącania się z wody osadów i tlenu. Prowadzi to do coraz większego zużycia energii czyli wydatków. Potrafimy temu zaradzić i przywrócić dawną sprawność dzięki chemicznemu czyszczeniu odpowiednio dobranymi preparatami.

Serwisujemy kotły automatyczne na paliwa stałe, regulujemy spalanie i dobieramy nastawy. Zawsze dysponujemy odpowiednimi częściami zamiennymi.

Istniejemy jako firma od 1985 roku To my wprowadziliśmy na rynek częstochowski kotły na ekogroszek już w 1992 roku. Postawiliśmy na polskie paliwo - węgiel kiedy wszyscy zachwycili się gazem i olejem. Szukaliśmy technologii czystego spalania węgla uważając, że tylko ona ma szansę być powszechnie stosowana i zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza przez niską emisję. Przez wiele lat upowszechnialiśmy wiedzę na temat kotłów automatycznych z palnikami węglowymi na targach i w publikacjach prasowych oraz osobistych kontaktach z klientami. Teraz chyba wszyscy już wiedzą na czym polega ekologiczne spalanie węgla i znają kotły na ekogroszek i miał z automatycznym podawaniem paliwa. Dzisiaj mamy ponad siedem tysięcy klientów zadowolonych z kotłów, które im poleciliśmy i zamontowaliśmy. Działania nasze mają konkretny wymiar ekologiczny zmniejszając zanieczyszczenie atmosfery przez pył, dwutlenek węgla i siarkę o 3.600 ton na rok. Byliśmy prekursorami wprowadzania automatyki w węzłach cieplnych i kotłowniach. Zakładaliśmy pierwsze w Częstochowie liczniki ciepła. W 1993 roku uruchomiliśmy pierwszy w mieście system indywidualnych rozliczeń za energię cieplną oparty na podzielnikach firmy Brunata w Spółdzielni Mieszkaniowej "Parkitka". Wprowadziliśmy na rynek częstochowski system instalacji wewnętrznych c.o. i wody z polibutylenu HEPWORTH. System nie wymaga stosowania narzędzi czy kleju przy montażu (łączenie na wcisk). Każdy może samodzielnie, bez pomocy fachowców, założyć instalację.

Zapewniamy fachowe doradztwo, profesjonalne wykonawstwo, rzetelne rozliczenia i gwarancję.